Naše dvojnásobné zastúpenie na 8. realitnej konferencii NARKS

Dňa 04.11.21 sa konala už v poradí ôsma odborná realitná konferencia Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, ktorá je u nás na Slovensku najprestížnejšou konferenciou zameranou na realitný trh a realitné kancelárie.

O to viac nás teší, že naša realitná skupina MGM tu mala rovno dvojnásobné zastúpenie a to v panelovej diskusii s príznačným názvom: Návod na úspech. Mário Glos, CEO realitnej skupiny MGM tentoraz v roli moderátora viedol diskusiu s TOP maklérmi na Slovensku. Cieľom bolo odbornej verejnosti priblížiť know-how úspešných realitných maklérov, porozprávať sa o ich metódach a postupoch. No a práve jedným z diskutujúcich realitných maklérov bol Miroslav Pikus, náš TOP maklér zo žilinskej pobočky MGM.

Záznam z nej si môžete pozrieť na youtube kanály NARKS, diskusia s predstaviteľmi realitnej skupiny MGM začína v čase 01 hod. 38 min.: https://www.youtube.com/watch?v=YgAT1zGwFfM

Všetky témy boli veľmi zaujímavé.

Panel: Realitný trh v kontexte vývoja ekonomiky. Rast alebo pokles? Bol nabitý zvučnými menami ako napr. Ladislav Kamenický, bývalý minister financií alebo Ivan Šramko, bývalý guvernér NBS.  Diskutujúci sa zhodli, že realitný trh nie je v bubline, ceny nehnuteľností budú rásť aj v nasledujúcom období a naopak, inflácia by sa mala postupne znížiť.

Ďalší rozhovor odznel na tému Rozvoj bývania prostredníctvom ŠFRB s Tomášom Lamprechtom, generálnym riaditeľom ŠFRB, ktorý priblížil možnosti, ako využiť financovanie prostredníctvom štátneho fondu rozvoja bývania aj pre „komerčných“ developerov, a to na výstavbu nájomných bytov alebo ubytovacích domov.

Nové technológie ovládajú všetky segmenty podnikania a inak tomu nie je ani v realitnom biznise. Tie sa nazývajú PropTech (skratka pre preperty technology) a prišiel o nich porozprávať  Daniel Levársky, konateľ spoločnosti  PropTech Group.  No a pri nových IT riešeniach a aplikáciách ešte zostaneme.  Tento raz nám  Norbert Krajčí, IT expert zo spoločnosti Digital Systems predstavil aplikáciu pre povinné osoby na uľahčenie AML činnosti pri podnikaní. Realitní makléri a realitné kancelárie, poradcovia, sprostredkovatelia, právnici, notári. To všetko sú povinné osoby z pohľadu AML zákona  a môžu využívať predmetnú aplikáciu.

Konferencia bola veľmi podnetná a širokospektrálne zameraná- od odborných ekonomických prognóz, cez možnosti financovania a nové technológie  až po know how úspešních realitných maklérov.  Pokiaľ ste konferenciu zmeškali, nezúfajte. Viete si ju pozrieť zo záznamu zverejnenom na youtube kanáli Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska: https://www.youtube.com/watch?v=YgAT1zGwFfM.  Pokiaľ vás zaujíma len niektorá konkrétna téma, program aj časový harmonogram je zverejnený na https://www.realitnakonferencia.sk/program/.

Komentáre

Šetrite čas a peniaze. Zameraje sa na klienta. ESTATeVOKE je pripravený na použitie.